Psi

Současný stav mojí smečky jsou chlapečci  a jedna fenka plemene border collie.

Nejstarší je modrý a moudrý Berousek (multi Ch. Berry Blue Foxy Fox). Berry ve svém věku stále ještě pracuje a to v Mateřské školce v Přerově jako canisterapeutický pes, rád předvádí své kousky z tance, stále rád pase. V roce 2012 Berousek nečekaně zemřel ve věku pouhých 11 let.

O čtyři roky mladší je Ajka (Inter Ch., multi Ch. Ivanhoe Foxy Fox). Aja je ve smečce prodloužená ruka maminky.  Věnujeme se sportovní kynologii a Ajka je skutečně dobrý obranář a stopař. Na „stará“ kolena se Aja dostal k ovečkám, kde předvádí parádní výkony.

Dalším borderáčkem je Ríšánek (Garry Ritchie ze Skalistých Hor). Ríšánek je velice měkký a podřízený pejsek s velkou vlohou pro pasení. Když nejsou zrovna ovečky, stačí krávy, nepohrdne ani kočičkou  nebo mouchou. Ríšánek pracuje jako hlídací pes spolu se svým polobráškou Hokym a panem Mikšem.

Náš benjaminek Dráček (Inter Ch., multi J. Ch., multi Ch. Borderline County Justinstyle) je zatím hravý mladý pejsek. Docela dobře zvládá výstavy,  ze sportovní kynologie poslušnost a stopy. Dále s Dráčkem jezdím na ovečky a v roce 2012 jsme se začali věnovat obedienci.

Od září 2011 do naší smečky patří i Sisi (Unai Foxy Fox), která bydlí v Brně u mojí dcery Veroniky. Sisinku máme ve spolumajitelství s Helenou Půlpánovou, Ch.S. Foxy Fox. Sisinka se věnuje obedienci, sportovní kynologii – poslušnosti a stopám, ovečkám a úspěšná je i na výstavách.

V únoru 2012 jsme si půjčili z Ch. S. Borderline Country pejska se jménem Ravel. Ravíček je divoch se srdcem na dlani. Prozatím se pokoušíme o výuku poslušnosti, výstavy, ovečky. 

This page has the following sub pages.

Comments are closed.